Міська рада Житомира буде відшкодовувати відсотки за кредитами, залученими ОСББ на здійснення енергомодернізації будинку

17 червня виконавчий комітет Житомирської міської ради затвердив Порядок здійснення відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Місцева програма підтримки ОСББ у Житомирі розроблена для підтримки та стимулювання діяльності об’єднань співвласників, які впроваджують енергоефективні заходи у своїх будинках за умовами Програми та покращують умови свого проживання, зменшують використання енергії, покращують зовнішній вигляд житлових будівель.

«Енергомодернізація житлового сектору — один із пріоритетів діяльності міської ради. Адже в результаті реалізації проєктів з енергоефективності співвласники таких будівель можуть не лише заощадити кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту свого життя»,— коментує директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця».

Щоб отримати відшкодування відсотків за кредитами, ОСББ-учасникам програми «Енергодім» необхідно звернутися до управління муніципального розвитку Житомирської міської ради із заявою про резервування коштів, у якій мають бути зазначені орієнтовні умови кредитування.

КОМПАНІЯ «СЕРВІСНІ ТЕХНОЛОГІЇ» ПРОПОНУЄ ПОСЛУГУ : «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АУДИТ БУДІВЛІ»

Представники міської ради наголошують, що до заяви обов’язково необхідно додати копію повідомлення про схвалення Фондом енергоефективності заявки на участь у програмі «Енергодім».

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, додає, що активна співпраця з Житомиром триває давно. Зокрема, після підписання Меморандуму у лютому 2020 року та спільних обговорень з міським головою і представниками профільних департаментів, затвердження місцевої програми підтримки у місті стало можливим.

«Зараз Фонд отримав з Житомирської області 5 заявок на участь в Програмі, і ми переконані, що після цього оголошення про додаткову підтримку від міста, ще більша кількість ОСББ захочуть долучитися до Програми і отримати грант на здійснення енергомодернізації свого будинку» — коментує очільниця Фонду.

Джерело: Фонд енергоефективності