У столиці утеплять ще 100 будинків

За результатами цьогорічного конкурсу енергоефективних проектів для будинків ОСББ ТА ЖБК за програмою співфінансування «70/30» визначено 100 проєктів-переможців. На їхню реалізацію з міського бюджету спрямують близько 112 млн грн. Також в поточному році за рахунок коштів бюджету Києва виконають роботи на суму 4,8 млн грн, що були розпочаті та з об’єктивних причин незавершені в рамках 8 проєктів, які перемогли в конкурсах 2018—2019 років.

Натепер вийшло відповідне розпорядження КМДА, яким затверджено перелік робіт, що будуть виконуватись у 2020 році в рамках проєктів, які стали переможцями конкурсів у 2018—2020 роках. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

— Загалом в бюджеті столиці на 2020 рік на конкурс з енергоефективності передбачено 150 млн грн. З них понад 33 млн грн спрямовані на оплату фактично виконаних в минулому році робіт у рамках проєктів, які перемогли у конкурсі 2019 року, але через брак бюджетних коштів не були профінансовані. Ще близько 5 млн грн будуть спрямовані на завершення розпочатих у попередні роки робіт з 8 проєктів, які перемогли у конкурсах 2018—2019 років. Таким чином на реалізацію проектів-переможців цьогорічного конкурсу з міського бюджету буде спрямовано близько 112 млн грн і ще близько 63,5 млн грн в енергоефективність своїх будинків інвестують співвласники,— зазначив Дмитро Науменко.

КОМПАНІЯ «СЕРВІСНІ ТЕХНОЛОГІЇ» ПРОПОНУЄ ПОСЛУГУ: « УЧАСТЬ У МІСЬКІЙ ПРОГРАМІ «70/30»

Він зауважив, що в цьому році вперше з’явилася можливість завершити проєкти попередніх років завдяки внесеним у лютому 2020 року Київрадою змінам до Положення про конкурс.

— Нині ми маємо трохи меншу кількість проєктів-переможців конкурсу, але зможемо завершити все по проєктах попередніх років, що дуже важливо,— сказав Науменко. Рішення Київради було прийнято виходячи з практичного досвіду аби удосконалити конкурсну програму та розширити можливості впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках столиці.

Нагадаємо, що з 2015 року в Києві щорічно проводиться Конкурс проєктів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста, в яких створені ОСББ та ЖБК. Положення про конкурс дає можливість реалізувати енергоефективні проєкти на умовах співфінансування 70/30, де 70% вартості робіт фінансується з бюджету міста Києва, а 30% — внески співвласників.

За період дії цієї муніципальної програми у понад 500 житлових будинках впроваджено енергоефективні заходи. На реалізацію цих проєктів за 5 років місто виділило понад 380 млн грн, а самі кияни інвестували в енергоефективність своїх будинків понад 230 млн грн.

Джерело: Вечірній Київ