У Миколаєві поновили компенсації за «теплими» кредитами

10 червня, у Миколаївській міській раді відбулося перше в 2020 році засідання комісії з розгляду питань відшкодування відсоткових ставок або частини тіла кредиту за залученими в кредитно-фінансових установах кредитами на впровадження заходів з енергозбереження.

«Ми проводимо першу комісію з компенсацій «теплих» кредитів в 2020 році. Сьогодні у нас в гостях ОСББ, яким компенсуються відсотки за програмою «Теплий Миколаїв». Перед усім, мені хочеться сказати, що даний фінансовий рік видався досить напруженим. Цьому є ряд причин, передусім — вірус і пов’язане з ним фінансування ліквідації пандемії. Це внесло корективи в фінплани усіх без винятку розпорядників бюджетних коштів. Однак, при цьому, ми пам’ятаємо, що взяті на себе зобов’язання потрібно виконувати і для ОСББ, які повірили в програму, взяли «теплі кредити» і впровадили в своїх будинках заходи з енергоефективності, ми повинні виступити в якості надійного партнера і компенсувати ті кошти, які були передбачені програмою «Теплий Миколаїв». Сьогодні ми поновили компенсації, і, сподіваюсь, до кінця року у нас щомісячно буде проводитись така комісія, на якій ми компенсуватимемо частину витрат ОСББ на енергомодернізацію їх будинків»,— розповів Олександр Омельчук.

Під час засідання члени комісії розглянули документи та затвердили розмір компенсації по кредитам заявникам, які вирішили вжити заходів щодо енергомодернізації своїх будинків.

Олександр Омельчук заявив, що загальна сума відшкодування відсоткових ставок або частини тіла кредиту цього засідання склала 292923,642 грн при сумі кредитів в 1377594 грн.

КОМПАНІЯ «СЕРВІСНІ ТЕХНОЛОГІЇ» ПРОПОНУЄ ПОСЛУГУ «СЕРТИФІКАЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ БУДІВЛІ»

Керівник Центру енергоефективності м. Миколаєва Віталій Васильєв зазначив, що, завдяки програмі «Теплий Миколаїв» ОСББ «Мира 1» замінило систему освітлення в будинку, ОСББ «Малахіт» встановило енергоефективні вікна та двері в під’їздах, в ОСББ «Екватор-2» замінили вікна, в ОСББ «Паркова 28Б» встановили індивідуальний тепловий пункт та модернізували систему опалення.

«Миколаївці довіряють департаменту енергетики, Центру енергоефективності та місцевій владі. Але більш за все вони вірять в дію програми «Теплий Миколаїв», адже не одноразово переконалися в її ефективності. Про це свідчить той факт, що деякі голови ОСББ вже не вперше беруть участь в програмі»,— розповів Віталій Васильєв.

Він наголосив, що програма «Теплий Миколаїв» продовжує свою дію до 2022 року включно та запросив ОСББ, які прагнуть скористатися її можливостями, до консультацій в Центрі енергоефективності.

Члени комісії одноголосно підтримали виділення коштів на компенсації «теплих» кредитів!

Представники ОСББ, в свою чергу, звернули увагу, що, навіть втіливши лише один захід — чи то заміна вікон, чи системи освітлення, мешканці будинку вже отримали економію та значний комфорт.

Голова ОСББ «Екватор-2» Ольга Бабенко зазначила, що зі встановленням енергоефективних вікон у будинку стало не лише тепліше, а й комфортніше.

«Раніше у нас взимку під’їзди засипало снігом. Окрім того, під час дощу не можливо було вийти у під’їзд. Зараз у нас не лише тепло, а й затишно»,— повідомила голова ОСББ.

Голова ОСББ «Мира 1» Тетяна Мітюшкіна розповіла, що вже вдруге бере участь у програмі «Теплий Миколаїв». Спочатку в ОСББ замінили вінка та двері у під’зді, а заміна електричних мереж та модернізація системи освітлення дали змогу зекономити до 70% коштів на оплаті комунальних послуг.

«Ми вже вруге взяли «теплий» кредит. Коли побачили, що, замінивши систему освітлення, нам вдалося зекономити майже 70%, подумали, що і надалі потрібно рухатися в напрямку енергомодернізації. А ми маємо амбітні плани. Головне, щоб і надалі працювала програма і ми могли їх здійснити»,— підкреслила голова ОСББ.

Тепер у будинку замінили систему освітлення.

Джерело: Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради