Новий тренд: ОСББ стають все більш популярними в Україні

Незважаючи на те що комунальні підприємства ставлять палки в колесатим, хто хоче піти у вільне плавання, люди все більше хочуть об'єднуватися, створивши в своїх будинках ОСББ. Так глава Асоціації професійних управителів нерухомістю України кандидат юридичних наук Андрій Никончук зауважив новий тренд.

КОМПАНІЯ «СЕРВІСНІ ТЕХНОЛОГІЇ» ПРОПОНУЄ ПОСЛУГУ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АУДИТ БУДІВЛІ»

"Раніше в країні було близько 20 тисяч ОСББ, зараз вже 32 тисячі з 180 тисяч багатоповерхівок в країні, – навів цифри Никончук. – Це підвищує колективну відповідальність боржників перед сусідами за несплату. Створенням ОСББ все більше цікавляться люди похилого віку, пенсіонери, ще недавно вони були скептичними з цього приводу. Свою роль грає і новий інститут керуючих будинками: їх стає все більше, до цих фахівців звертаються мешканці за роз'ясненням – що буде якщо не платити, як реструктуризувати борги. і намагаються поступово розраховуються ься. Та й керуючі компанії (колишні ЖЕКи), і голови ОСББ активніше стягують борги через суд. Активізувалися так звані "колектори". Все це підвищує платіжну дисципліну".

Нагадаємо, також раніше повідомлялося про те, що щорічно близько трьох тисяч об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) зможуть отримати гроші на енергозберігаючі новинки для своїх будинків.

Джерело: Сьогодні