Завдяки сертифікату людина може зрозуміти, наскільки енергоефективний будинок і скільки доведеться заплатити за комунальні послуги, проживаючи у такому будинку

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. Таку практику розпочато відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», розробленого згідно із європейськими нормами.

«Енергетичний сертифікат – це документ, який містить чітку інформацію про клас енергоефективності будинку та його характеристики: коли будинок був збудований, скільки енергії споживає, які заходи з термомодернізації потрібно впровадити», - пояснив Роман Марецький, директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності.

Завдяки сертифікату людина може зрозуміти, наскільки енергоефективний будинок і скільки доведеться заплатити за комунальні послуги, проживаючи у такому будинку.

Водночас під час сертифікації енергоаудитор визначить, що потрібно зробити, щоб зменшити енергоспоживання та відповідно комунальні платежі.

СЕРТИФІКАЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ БУДІВЛІ

Якщо говорити про житлові будинки, то сертифікат є обов’язковим для об’єктів будівництва та будівель, де запланована термомодернізація за державної підтримки (наприклад, через Фонд енергоефективності). Про інші об’єкти сертифікації можна дізнатися на сайті Держенергоефективності.

Як отримати енергосертифікат?

  • Потрібно знайти кваліфікованого атестованого енергоаудитора за допомогою бази даних на сайті Держенергоефективності.
  • Енергоаудитор проводить сертифікацію та надає пакет документів до Держенергоефективності, закріплюючи їх цифровим підписом.
  • Агентство, у свою чергу, здійснює первинну перевірку сертифікату та додає його до бази даних на сайті.

Станом на кінець січня 2020 р. енергоаудитори видали більше 1650 енергетичних сертифікатів будівель, з яких понад 500 – для житлових будинків.

Джерело: Юридична газетаАКТУАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ