Компанія GTM Research (Wood Mackenzie) оцінила, що ринок літій-іонних накопичувачів енергії буде рости в середньому на 55% в рік (CAGR). Якщо в 2017 році було встановлено 2 ГВт.год накопичувачів, то у 2022 ринок виросте до 18 ГВт.год нових інсталяцій за рік, тобто в 9 разів за 5 років.
Важливо підкреслити, що мова йде тільки про батареї, які використовуються в енергетичних цілях. На ринку електромобілів обсяги продажів Li-ion акумуляторів зовсім інші. Там в 2017 році обсяг реалізації досяг 112 ГВт.год, а до 2022 року очікується триразовий ріст ринку.
Швидке нарощування обсягів виробництва батарей для електромобілів мало синергетичний ефект - воно сприяло зниженню вартості акумуляторів і для енергетичних програм. Даний ефект буде тривати і в майбутньому.
За обсягами установок літій-іонних накопичувачів в енергетиці лідерами продовжать бути США, за якими будуть слідувати Китай, Японія, Австралія і Німеччина. Не виключно, що потенціал зростання китайського ринку авторами недооцінюється. Втім, можливо, китайці роблять велику ставку на мережеві проточні акумулятори.
Подальшого зниження вартості Li-ion батарей в результаті зростання масштабів виробництва і технічного прогресу в поєднанні з швидким розширенням сонячної і вітрової енергетики, що пред'являє попит на системи зберігання енергії, забезпечує чудові перспективи ринку.
В кінці минулого року BNEF опублікувала прогноз, згідно з яким сумарна ємність встановлених в світі систем зберігання енергії на основі батарей (не тільки Li-ion) до 2030 року виросте до 305 ГВт.год.