Президент ставить амбітні цілі з утеплення житла на 2020 рік - Оржель

Президент України Володимир Зеленський ставить перед Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища амбітні цілі по енергомодернізації житлового фонду на насту7пний рік.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив голова відомства Олексій Оржель під час "Енергомарафону". Енергоефективність по-європейськи".

"Президент ставить неймовірно амбітні цілі, щоб вже в наступному році цілі квартали були енергомодернізовані й щоб в результаті ми отримали вже ті результати, які можна показати українцям. По-друге, щоб говорили вже про чіткі результати", - сказав він.

За словами міністра, енергоефективність визначена пріоритетом як на міжнародному рівні, так і в рамках нового об'єднаного Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

"Міністерство не просто так було створено. Це ще один напрямок, який є пріоритетом номер один. Потрібно розуміти, що не вироблена кіловат-година на гігакалорію та інші види енергії й, відповідно, не спожитий є найкращим показником по екології",- підкреслив міністр.

Довідка УНІАН. У червні 2017 року Верховна Рада прийняла закон про створення в Україні Фонду енергоефективності, метою якого є надання фінансової та технічної допомоги для енергомодернізації житлового фонду України.

Фонд розпочав роботу у квітні 2019 року. Програми фонду передбачають компенсацію 50% витрат на заміну в багатоповерховому секторі будівельних матеріалів більш ефективними, енергоаудит, проектні та енергосервісні роботи.

У вересні фонд анонсував запуск програми "Енергодім" по фінансуванню комплексних проектів енергомодернізації багатоповерхівок, яка дозволить скоротити споживання газу до 1,5 мільярда кубометрів за п'ять років.

11 вересня в фонд надійшла перша заявка на участь у програмі "Енергодім" від об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) з Одеси.

Перші 300 заявок отримають до 70% фінансової компенсації на проекти з енергомодернізації в багатоквартирних будинках.

Президент ставить амбітні цілі з утеплення житла на 2020 рік - Оржель

Джерело: УНІАНАКТУАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ