«ЕНЕРГОДІМ» — це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма затверджена Наглядовою радою Фонду 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. Програма розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» №2095-VIII від 08 червня 2017 року та визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» Грантів Бенефіціарам для часткового відшкодування Прийнятних витрат, пов’язаних із здійсненням Заходів з енергоефективності.
Хто може брати участь у Програмі «Енергодім»?
Учасниками Програми (тобто бенефіціарами) можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Адже саме ОСББ є тією юридичною особою, яка реалізовує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.
Участь у Програмі неможлива, якщо:
- заявник не є ОСББ;
- ОСББ перебуває в процесі ліквідації юридичної особи;
- ОСББ зареєстроване на тимчасово окупованій території;
- статут ОСББ не відповідає вимогам чинного законодавства, якщо такі невідповідності безпосередньо впливають на недійсність статуту або спричиняють обов’язок припинення діяльності ОСББ;
- заявка та супроводжувальні документи не відповідають вимогам Програми й не були усунуті зауваження до них;
- заявник надав недостовірну інформацію.
Які витрати відшкодовує грант?
Програма Фонду передбачає два Пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків:
Пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку).
Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакета «А» (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).
Грант — це часткове відшкодування вартості витрат на реалізацію заходів з енергоефективності.
Розмір гранту для перших 300 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:
- 70% вартості фактично понесених прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів, тобто витрат на проведення попереднього енергоаудиту; розробку проектної документації та її експертизу (у тому числі обстеження об'єкту/будівлі); послуги з технічного та авторського нагляду; сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проекту; обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації;
- 60% вартості фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи для Пакета заходів «А» та 70% — для Пакета заходів «Б».
Починаючи з 301-ї заявки:
- установлюється обмеження на часткове відшкодування загальної суми прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів: гранична сума відшкодування цих витрат становитиме 15% прийнятних витрат на будівельні роботи за Пакетом заходів «А» та 5% — за Пакетом заходів «Б».
- розмір гранту на відшкодування фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи становитиме 40% для Пакету заходів «А» та 50% — для Пакету заходів «Б».
Нижче наведений перелік заходів з енергоефективності, що входитимуть в Пакети «А» та «Б». Кожен з Пакетів містить обов’язкові та необов’язкові заходи.
Пакет «А» (Легкий). 4o%2 грант
Обов'язкові заходи
Додаткові заходи
Пакет «Б» (Комплексний), 50%3 грант
Обов'язкові заходи
Додаткові заходи
Основні етапи та кроки участі ОСББ у програмі Фонду
Процес реалізації проекту з енергомодернізації будинку в цілому має такий вигляд:
Детальніше про державну програму «Енергодім»
Ми пропонуємо допомогу ОСББ в:
- Енергоаудиті будинку
- Складанні сертифікату енергетичної ефективності будинку
- Постаудиту, після виконання енергозберігаючих заходів